Izvor: EurActiv/Nauka & Tehnologija arhiva vesti 28.08.2023
"Rampa" za električne trotinete u francuskoj: Potpuna zabrana iznajmljivanja zbog "opasne javne smetnje" na putevima
EurActiv 28.08.2023
Što se tiče Evrope, Madrid je ove godine poništio prethodnu zabranu i dozvolio kompanijama za iznajmljivanje da se vrate pod novim uslovima, što je učinio i Kopenhagen 2021. godine Pariz će ove nedelje postati jedan od retkih gradova u Evropi sa… »
Jedna od najpopularnijih aplikacija na meti hakera: Ukradeno 2,6 miliona podataka
EurActiv 28.08.2023
Stručnjaci za internet bezbednost podsećaju da je početkom 2023. godine neko ovu bazu podataka na, sad zatvorenom hakerskom forumu, prodavao za samo 1500 dolara Jedna od najpopularnijih aplikacija za učenje stranih jezika, "Duolingo", našla se na… »
Da li biste pristali na veštačku inteligenciju umesto vozača? Robotaksiji u ovom gradu podelili javnost
EurActiv 28.08.2023
Oni koji ne podržavaju robotaksije misle da je grad pristao na opasan eksperiment. Određeni broj taksija u San Francisku nema vozače, a vrata im se otključavaju telefonom. U pitanju su robotaksiji, koji su podelili stanovnike ovog grada. Oni koji ne… »
Kako će veštačka inteligencija zaštititi kritičnu infrastrukturu na moru? Ključna saradnja vojnog i civilnog sektora
EurActiv 28.08.2023
"Koristiti osobu da nadgleda infrastrukturu znači trošiti mnogo novca, pa zašto biste sami išli kada možete poslati robota? To je jeftino, izvodljivo je", rekao je Pjer Roberto Folđero, direktor Finkantijerija, o prednostima dronova. Vojni i civilni… »