Srbija doživela prvi poraz na Mundobasketu, ništa od revanša Italiji: Od +16 u trećoj četvrtini do novog slavlja "azura"

Euronews 01.09.2023  |  Autor: Euronews

Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se revanšira Italiji za nekoliko bolnih poraza poslednjih godina i trijumfom na početku druge faze Svetskog prvenstva, na vreme, osigura plasman u četvrtfinale Mundobasketa i sve kasnije benefite od istog - 76:78 (19:23, 23:17, 20:19, 14:19).

Šanse za ostanak u trci za Top osam i dalje postoje, može se i do prvog mesta u I grupi, ako se savlada Dominikanska Republika, ali za tako nešto je potrebno da se isprave sve danas viđene greške. A, nije ih bilo malo. Tek posle dva minuta lopta je prošla kroz neku od mrežica, kada je Meli iskoristio jedno slobodno bacanje. Uzvratio je Bogdanović prvim poenima iz igre na utakmici, za sitno vođstvo našeg tima (2:1). Ispostavilo se da je to bio jedini "plus" Srba do