Litvanija protivnik Srbije u četvrtfinalu Mundobasketa, SAD pao posle rovovske borbe

Danas 03.09.2023  |  A. Pavlović

Košarkaši Litvanije i SAD odigrali su jednu od najboljih utakmica na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu, a kao pobednici su izašli Litvanci koji su slavili rezultatom 110:104.

To znači da će upravo Litvanija biti protivnik Srbije u četvrtfinalu Mundobasketa, a ta utakmica je na programu u utorak 5. septembra. Drugi četvrtfinalni par će činiti Italija i SAD. Litvanija je odigrala sjajnu utakmicu, a na samom početku su imali šut iz igre 9/9. Poluvreme su završili sa 53:37 u svoju korist, a onda su Amerikanci napravili seriju 9:0 na samom početku treće četvrtine i od poslednje deonice su meč uveli u pravu dramu. Kako se utakmica