Srbija protiv Kanade u polufinalu mundobasketa! Luka Dončić i Slovenci ispali sa Svetskog prvenstva

Večernje novosti 06.09.2023  |  Novosti online

SRBIJA je dobila rivala u polufinalu Svetskog prvenstva u košarci. "Orlovi" će igrati protiv Kanade koja je pobedila Sloveniju sa 100:89 (26:24, 24:26, 30:21, 20:18).

FOTO: FIBA.Basketball Možda su "zmajčeki" bili poželjniji rival našoj selekciji, ali poraz Luke Dončića i drugova je omogućio našoj reprezentaciji da obezbedi dirketan plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024. godine. Ono što je zanimljivo za ovu utakmicu je to da su na nešto više od šest minuta do kraja zbog dve tehničke isključeni Dončić na jednoj i Dilon Bruks na drugoj strani. Prvo poluvreme bilo je spektakularno, posebno u napadu, a prednjačili su Dončić i Šej