Partizan pobedio i Turk Telekom, sutra u finalu protiv moskovskog CSKA

Dnevnik 09.09.2023  |  Tanjug

BANjALUKA: Košarkaši Partizana pobedili su Turk Telekom rezultatom 75:71 (25:15, 19:13, 18:21, 13:22) u drugom kolu grupne faze turnira koji se igra povodom 50 godina od osnivanja Igokee i sutra će u finalu igrati protiv moskovskog CSKA.

Partizan je u Banjaluci pred odlično ispunjenim tribinama kontrolisao utakmicu od početka pa sve do samog finiša. Imao je šampion ABA lige 16 poena viška na poluvremenu, a u jednom trenutku i 18 poena prednosti, ali je onda usledio veliki pad u igri "crno-belih". Ekipa trenera Nenada Čanka uspela da se vrati iz dvocifrenog minusa i smanji na 63:67 na nešto više od tri minuta pre kraja, a zatim i na 66:69 na 1,43 pre kraja. Zahvaljujući pogotku Tajrona Valasa za tri