Rukometaši Vojvodine slavili protiv dinama u prvom kolu Superlige Srbije

Dnevnik 13.09.2023  |  Dnevnik.rs

Rukometaši Vojvodine savladali su Dinamo iz Pančeva u poslednjem meču prvog kola Superlige Srbije sa 27:21. Izabranici Borisa Rojevića su imali nekoliko loših minuta, ali su pokazali kvalitet i došli do pobede protiv nezgodnih gostiju iz Banata.

Obe ekipe su žustro startovale i bilo je očigledno da su se igrači oba tabora uželeli takmičarskog rukometa. Golmani Fran Lučin (Vojvodina) i Nikola Ćirković (Dinamo) bili su glavni akteri u uvodni minutima i odbranama su dizali moral svojim saigračima. Novosađani su se mučili sa realizacijom napada, ali su ipak nekako nalazili put do gola gostiju. Domaći su se brzo konsolidovali, Lučin je imao nekoliko vezanih odbrana, pa je nakon 13 minuta igre Voša vodila sa