Teniseri Srbije izborili plasman na završni turnir Dejvis kupa

Insajder 15.09.2023  |  Beta

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u 15. septembra na završni turnir Dejvis kupa, pošto je najbolji teniser sveta Novak Đoković u dva seta pobedio Alehandra Davidoviča Fokinu, doneo drugi poen Srbiji i pobedu u meču protiv Španije.

U prvom meču ovog duela, ranije danas, Laslo Đere je sa 2:0 pobedio Alberta Ramosa. Pored Srbije, iz iste grupe, među osam najboljih se plasirala i Češka, sa kojom će se Srbija sastati u poslednjem kolu u meču bez rezultatskog značaja. U večerašnjem meču, Đoković je posle sat i 49 minuta slavio sa 6:3, 6:4. U osmom gemu prvog seta Đoković je oduzeo servis protivniku, da bi u narednom gemu pri svom servisu iskoristio drugu set loptu. Prvi do brejka u drugom setu