Zvezda izgubila od Čukaričkog: Neočekivan poraz crveno-belih pred Ligu šampiona i put u Mančester

Večernje novosti 16.09.2023  |  A. I.

FUDBALERI Čukaričkog prvi put su nakon četiri godine pobedili Crvenu zvezdu. Domaćin je protiv šampiona Srbije slavio 2:1 (1:0). Bio je to prvi trijumf "brđana" nad crveno-belima nakon 2019. godine.

M. Vukadinović Igrao se na Banovom brdu otvoren i atraktivan fudbal. Bez mnogo kalkulacija, nisu se štedeli ni jedni, a ni drugi, a navijači su mogli da uživaju u uzbudljivoj utakmici. Prvu pravu priliku imao je domaći sastav u 12. minutu. Nakon greške odbrane gostiju u izglednoj prilci našao se Đorđe Ivanović, pogodio je spoljni deo mreže. Iako je tokom prvih 20 minuta inicijativa bila na strani Crvene zvezde, kaznio je domaćin nesmotrenost odbrane gostiju. Kingsi