Mega namučila crno-bele, Partizan u poslednjoj četvrtini stigao do polufinala ABA Superkupa

RTS 18.09.2023

Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale ABA Superlupa, pošto su u Podgorici savladali Megu 89:78. Crno-beli do trijumfa došli zahvaljujući dobroj odbrani u poslednjih deset minuta, pa će se u utorak za plasman u finale boriti protiv Igokee.

Ekipa Željka Obradovića opravdala je ulogu favorita protiv Mege, ali je do pobede i plasman u polufinale ABA Superkupa došla teže nego što se očekivalo - 89:78. Crno-beli su veći deo utakmice imali prednost na svojoj strani, koja je u prvom poluvremenu iznosila i 15 poena, ali je tim Marka Baraća u trećoj četvrtini došao do egala. Ipak, u poslednjih 10 minuta Partizan je "zategao" odbranu, napravio seriju 14:4 i izbegao neizvesnu završnicu. Najefikasniji na meču