Poraz Partizana u dramatičnoj završnici finala ABA superkupa, Kapusta trojkom doneo trofej Studentskom centru

Danas 21.09.2023  |  V. N.

Košarkaši Studentskog centra osvojili su ABA Superkup pošto su u finalu ovog takmičenja pobedili Partizan rezultatom 83:81 (25:22, 17:18, 21:26, 20:15).

Prvi trofej Podgoričanima u regionalnom takmičenju doneo je Kapusta, koji je četiri sekunde pre kraja, pri vođstvu crno-belih od 81:80, pogodio šut za tri poena. Studentski centar je bolje ušao u meč i vodio tokom većeg dela prve četvrtine, da bi polovinom drugog perioda, u 16. minutu, stigli do dvocifrenog vođstva (40:29). Željko Obradović je tada ljutito zatražio tajm-aut, posle kojeg su njegovi igrači serijom od 9-0 uhvatili rezultatski priključak i na poluvreme