Haos na stadionu u amsterdamu Ajaksovi navijači izazvali incident; Meč prekinut u 56. minutu (video)

Dnevnik 24.09.2023

AMSTERDAM: Derbi meč šestog kola holandskog prvenstva između fudbalera Ajaksa i Fejenorda prekinut je u 56. minutu pri rezultatu 3:0 za goste zbog incidenata koje su napravili navijači kluba iz Amsterdama.

Utakmica je prvi put bila prekinuta u 20. minutu, pošto su navijači domaćeg tima ubacivali tvrde predmete na teren. Meč je potom drugi put prekinut u 43. minutu zbog ubacivanja baklji na teren od strane navijača Ajaksa, a glavni sudija Serdar Guzubujuk je poslao igrače u svlačionicu. Utakmica je nastavljena posle prekida od skoro dvadeset minuta. Golove za Fejenord postigli su Santjago Tomas Himenez u devetom i 18, kao i Igor Paiksao u 37. minutu. Guzubujuk je