Međedoviću pripao srpski okršaj: Hamad se plasirao u drugo kolo turnira u Astani nakon predaje Đerea

Večernje novosti 27.09.2023  |  Novosti online

Teniser iz Srbije Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Astani, pošto mu je sunarodnik Laslo Đere predao meč prvog kola pri rezultatu 6:3, 2:1.

FOTO: M. Vukadinović Meč je trajao 48 minuta. Međedović je u prvom setu napravio brejk u drugom gemu, a onda je na svoj servis stigao do 3:0. On je održavao prednost od tri gema i prvi set je dobio rezultatom 6:3. Međedović je u trećem gemu drugog seta napravio brejk i poveo 2:1, a onda mu je Đere zbog povrede vrata predao meč. Međedović će u drugom kolu igrati sa pobednikom meča između Rusa Aleksandera Ševčenka i Holanđanina Botika van de Zandshulpa. ATP turnir u