Градоначелник Лесковца поднео оставку
Одборник опозиционе Групе грађана "За Лесковац - Заједно" Ненад Здравковић казао је да по закону, ако градоначелник поднесе оставку, обавеза је да се најкасније 30 дана од тада распишу избори.
"И то се баш уклапа са датумом највељених избора 17.децембра", рекао је Здравковић и додао да је "За Лесковац - Заједно" такав потез очекивала.
Он је навео и да је такво наређење стигло од самог врха Српске напредне странке (СНС).
"Реч је о градоначелницима и председницима општина у којима нема више струја СНС, као у Лесковцу на пример, и где се процењује да они могу поново да победе, односно, да имају већину. Али, да ли ће тако бити што се тиче већине, остаје да се види", казао је Здравковић.
Председник Србије Александар Вучић изјавио је синоћ Радио-Телевизији Србије, да парламентарни, покрајински, београдски избори, али и избору у још неким општинама, могу да се одрже већ од 17. децембра.
(Бета, 28.09.2023)