Prvak Srbije moćan od starta: Vaterpolisti Novog Beograda neumoljivi u Ligi šampiona

Večernje novosti 07.10.2023  |  Novosti online

SILOVIT start Novog Beograda u Ligi šampiona. Prvak Srbije je u grupi A posle Steaue (19:7) nadigrao sinoć kao gost i Brešu - 13:8 (4:2, 4:5, 1:1, 4:0). Puleni Živka Gocića u trećem kolu, 17. oktobra na svom bazenu dočekuju Sabadelj, koji je u Bukureštu savladao Steauu sa 11:8. Naš drugi predstavnik, Crvena zvezda, večeras (20.00) u grupi C dočekuje Ferencvaroš.

FOTO: AP Novobeograđani su pokazali da iz meča u meč igraju sve bolje. Protiv Breše su, naročito u drugom poluvremenu, pokazali da imaju granitnu odbranu. Blistao je golman Lazar Dobožanov, ali su mu dosta pomogli saigrači, koji nisu dozvolili Italijanima da se razmahnu. Uostalom, za 16 minuta samo su primili jedan gol. Pritom su u poslednjoj četvrtini ubitačnim napadom slomili otpor jedne od najboljih italijanskih ekipa. Inače, meč je u prve tri četvrtine bio