Rukometašice Srbije dobile prvi meč kvalifikacija za EP Pala Bugarska

Dnevnik 11.10.2023  |  Dnevnik.rs

Rukometašice Srbije savladale su Bugarsku u Zrenjaninu i tako upisale prve bodove u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje se igra 2024. godine u Austriji, Švajcarskoj i Mađarskoj. Izabranice Uroša Bregara su igrale kvalitetnije od prvog do poslednjeg minuta i pobeda njegovih izabranica se nije dovodila u pitanje.

Utakmicu su bolje startovale naše reprezentativke kao što je bilo i očekivano. Nakon dobro odigrane odbrane Srpkinje su otvarale kontre i lako dolazile do pogodaka. Nakon sedam minuta igre bilo je 5:0 za domaćina. Ipak, gošće su uspele da se razigraju i nalazile su put do mreže Marije Čolić. Naše devojke su bile samouverene i lako su održavale prednost. Srpkinje su do dvocifrene razlike stigle u 21. minutu (16:6). Koliko su ubojite domaće rukometašice bile u prvom