Sudakov i Karavaev presudili Severnoj Makedoniji i ostavili Ukrajinu u trci za plasman na EURO 2024.

Euronews 14.10.2023  |  Autor: Euronews

Ukrajina je na "Eret areni" u Pragu pobedila Severnu Makedoniju 2:0 (1:0) i napravila korak napred ka plasmanu na EURO 2024. godine.

Znali su igrači Severne Makedonije da ne smeju da izgube ovaj duel u Grupi C ako žele da ostanu u trci, igrali su otvoreno, na pobedu, imali su prilike, ali je presudio gol Sudakova iz 30. minuta, dok je pogodak Karavaeva došao u poslednjem minutu nadoknade. Izabranici Blagoja Milevskog su ovim porazom sveli svoje šanse za osvajnaje jednog od prva dva mesta na domen teorije, jer bi morali da pobede i Englesku i Italiju koju su iznenadili u Skoplju. I možda im ni to