Sve manje mesta na evropskom prvenstvu u fudbalu! Engleska pobedila Italiju i izborila plasman na euro 2024

Večernje novosti 17.10.2023  |  Novosti online

Fudbalska reprezentacija Engleske izborila je plasman na Evropsko prvenstvo, pošto je večeras u Londonu pobedila selekciju Italije rezultatom 3:1 u grupi C kvalifikacija za kontinentalni šampionat, koji će biti održan naredne godine u Nemačkoj.

FOTO: Tanjug/AP Dva gola za Englesku postigao je Hari Kejn u 32. iz penala i 77. minutu, dok se jednom u strelce upisao Markus Rašford u 57. Jedini strelac za Italiju bio je Đanluka Skamaka u 15. minutu. Foto: FOTO: Tanjug/AP POGLEDAJ GALERIJU Ukrajina je u gostima savladala Maltu 3:1. Domaći su poveli golom Pola Mbonga u 12. minutu. Ukrajina je do trijumfa stigla pogocima Rajana Kamenzulija u 38. (autogol), Artema Dovbika u 43. i Mihaila Mudrika u 85. minutu.