Hamad Međedović eliminisan u prvom kolu kvalifikacija Ništa od ATP turnira u Bazelu

Dnevnik 21.10.2023  |  Tanjug

BAZEL: Srpski teniser Hamad Međedović ispao je u prvom kolu kvalifiakcija za ATP turnir u Bazelu, pošto je danas poražen od strane Libanca Benjamina Hasana sa 2:1 (6:2, 5:7, 7:6). Meč je trajao dva sata i 10 minuta.

Libanski teniser je bolje otvorio meč i odmah oduzeo servis Međedoviću. Ponovio je taj čin u sedmom gemu i potom bez problema servirao za osvajanje seta. Srpski teniser je zaigrao agresivnije, pritom je popravio igru sa osnovne linije. Uspeo je da na samom kraju seta brejkne protivnika za izjednačenje u setovima. Odlučujući treći set je zbog odlične servis igre oba tenisera otišao u tajbrejk. Tokom tajbrejka Libanac je Međedoviću oduzeo čač četiri servisa i tako