Šta ovo bi? Janis Sferopulos protiv FMP-a debitovao kao trener Crvene zvezde kako je malo ko očekivao

Večernje novosti 23.10.2023  |  Novosti online

Crvena zvezda je sa novim trenerom nastavila baš staru tradiciju: Grk Janis Sferopulos, koji je tokom vikenda zamenio smenjenog Duška Ivanovića na klupi crveno-belih, na debiju je ostvario pobedu - na gostovanju FMP-u, koji je serijom 16:3 u završnici treće deonice uneo veliku dozu neizvesnosti, a potom vodio u četvrtoj četvrtini, srpski prvak je ostvario trijumf rezultatom 72:83 No, pobedu favorita su pokvarile povrede Luke Mitrovića i Branka Lazića u samoj završnici, što ekipi Zvezde svakako nije trebalo

Foto: FMP Soccerbet / Ivica Veselinov Bio je ovo 37. uzastopni duel ova dva takmaca koji je okončan Zvezdinom pobedom, ali... Neizvesnosti, i to ogromne, bilo je u drugom poluvremenu, dok je zanimljivih momenata, pre svega u pogledu odluka i načina vođenja utakmice od strane grčkog stručnjaka koji je bio prvak i u Grčkoj (s Olimpijakom) i u Izraelu (s Makabijem iz Tel Aviva), bilo i pre toga. Sferopulos je odlučio da startnu postavu Zvezde na prvoj utakmici na