Napredak iznenadio Javor u Ivanjici na startu novog kola Superlige

RTS 27.10.2023

Fudbaleri Napretka nadigrali su Javor na gostovanju u prvoj utakmici 13. kola Superlige Srbije. Dragocena tri boda koja su im obezbedila odvajanje sa dna tabele Kruševljanima je sa dva postignuta gola praktično obezbedio Milan Bojović.

Napredak je u Ivanjici sigurno ušao u meč i već na samom startu preuzeo inicijativu, a Javor, koji je na svom terenu slovio za favorita, nije uspevao da pruži adekvatan otpor. Napadač Napretka Milan Bojović je u dva navrata u 11. i 19, minutu odlično iskoristio centarcuteve iz kornera i smestio loptu u gol domaćina za sigurno vođstvo od 2:0. Javor je potom u 32. minutu ostao sa igračem manje, jer je Kristijan Tojčić dobio crveni karton, pa su im maksimalno umanjene