Gudelj standardan, Sevilja iščupala bod na Mirandilji

Sport klub 28.10.2023  |  Autor: Nikola Novaković

U poslednjoj utakmici dana koja se u subotu igrala u okviru 11. kola španske La Lige, Kadiz je na domaćem stadionu „Nuevo Mirandilja“ remizirao sa favorizovanom Seviljom rezultatom 2:2 (2:1), iako je žuti tim imao vođstvo od 2:0 posle manje od pola sata igre.

Bio je to treći remi zaredom za crveno-bele Andalužane, koji ukupno četiri meča ne znaju za pobedu u Primeri. Sa druge strane, Kadiz je osvojio bod posle tri vezana poraza. I Sevilja i Kadiz imaju po 10 bodova. Golove za Kadiz postigli su Kris Ramos u osmom i Darvin Maćis u 28. minutu, ali tada se gosti vraćaju u igru. Prvo je u 32. minutu VAR poništio pogodak Serhija Ramosa, ali je pet minuta kasnije Okampos pogodio za Sevilju i prepolovio zaostatak. Hrvatski