Topovi bez municije: Njukasl zna sa velikima, Gordon junak

Sport klub 04.11.2023  |  Autor: Ognjen Bojić

Fudbaleri Njukasla savaldali su Arsenal u meču 11. kola Premijer lige održanom na Sent Džejmziz parku rezultatom 1:0 (0:0) Pobedonosni pogodak na meču postigao je krilni fudbaler Njukasla Entoni Gordon, koji je iskoristio haotičnu situaciju pred golom Arsenala i mrežu zatresao u 64. minutu.

Prvo poluvreme obeležila je velika borba, uglavnom na sredini. Najburnije je bilo u 37. minutu, kada je izuzetno zakasneli i nepotrebno oštar start Kaija Haverca bio okidač za koškanje na terenu i burne proteste igrača Njukasla. Tražile su Svrake isključenje za Nemca, ali su umesto toga morali da se zadovolje da je nekadašnji igrač Bajera i Čelsija dobio žuti karton – baš kao i trio Gordon – Lasels – Šer u redovima domaćih nedugo zatim zbog prigovora. Valentino