Fudbal: „Golubice“ slavile protiv Radničkog (6:0)

Subotica.com 05.11.2023  |  Subotica.com

Nastavile su fudbalerke Spartaka pobedničku seriju u šampionatu i slavile protiv Radničkog sa 6:0 u 9. kolu Superlige. Da nije bilo pred golom Kragujevčanki raspoložene Anđele Pajević koja je sjajno intervenisala nekoliko puta, Spartak bi upisao ubedljiviji trijumf.

Imale su „golubice“ inicijativu od samog starta, ali su Kragujevčanke odolevale svim napadima sve do 17. Minuta kada su Subotičanke salomile odbranu Radničkog, a prednost im je donela Anđela Marković. Nije mnogo trebalo Spartaku da dođe i do drugog pogotka. Fani Vago se pobrinula da zatrese mrežu rivala -2:0. U nastavku utakmice Subotičanke su i dalje diktirale ritam. Stvorile su nekoliko dobrih prilika, ali se istakla Pajevićeva sjajnimo intervencijama. U 51.