Zvezda jača od Hrvatske mržnje: Crveno-beli pobedili Zadar u ABA ligi

Večernje novosti 12.11.2023  |  Novosti online

DAN nakon skandala, u kome je u dva odvojena incidenta u Zadru napadnuta Zvezdina delegacija, uključujući člana uprave, prijatelja kluba i srpske novinare, koji su povređeni prilikom pokušaja linčovanja od strane maskiranih huligana, Crvena zvezda je u pomenutom gradu Hrvatske pobedila KK Zadar rezulatom 74:81 (24:23, 19:22, 11:25, 20:11) u 7. kolu ABA lige.

FOTO: KK Zadar/Zvoko Kucelin/ABA liga Jako ružan uvod je imao ovaj meč, ali kada je reč o košarci crveno-beli su zasluženo slavili, iako je domaći tim odigrao dobrih 20 minuta i tada bio je u zaostatku od samo dva poena - 43:45. Prvo poluvreme obeležile su serije. Gosti su gubili sa 36:32, a onda su napravili seriju 11:0. Delovalo je da će se tada slomiti otpor tima iz Hrvatske, no usledio je odgovor i serija 7:0. Ipak, treća četvrtina bila je presudna za ishod