Rubljov eliminisan u Torinu – Alkaras se probudio: Rasplamsava se borba za polufinale

Sputnik 15.11.2023

Andrej Rubljov, ruski teniser, poražen je u drugom kolu grupne faze završnog turnira u Torinu od Karlosa Alkarasa, španskog tenisera, rezultatom 7:5, 6:2. Rus je ovim porazom završio učešće u Torinu jer ga je prethodno savladao i Danil Medvedev.

Nikada se ranije Andrej Rubljov i Karlos Alkaras nisu sastali u regularnom meču pa je zato bilo očekivano da vidimo sjajnu borbu na obe strane pogotovo kada se uzme u obzir da španski teniser nije bio u najboljoj formi. Međutim, neočekivano meč je završen za samo sat i 14 minuta, a iz njega je kao pobednik izašao Rubljov. Izuzetan tenis viđen je tokom većeg dela prvog seta, majstorije je forhendom izvodio ruski teniser, na drugoj strani briljirao je i Španac, ali