Izvor: Novi magazin/Ekonomija arhiva vesti 19.11.2023
Poljoprivrednici o predlogu Vlade: Prvo dizel bez akciza i PDV, pa pregovori
Novi magazin 19.11.2023
Poljoprivrednici koji protestuju odgovorili su na predlog koji im je uputila Vlada Srbije i istakli zahtev da im se omogući da dobiju gorivo bez akciza i PDV, nakon čega su otvoreni za pregovore. Poljoprivrednik Vojislav Malbaški izjavio je za N1 da… »
Padaju li cene: Beleži se manji promet na tržištu nekretnina u Beogradu
Novi magazin 19.11.2023
U Beogradu je u trećem kvartalu ove godine na kupovinu stanova potrošeno 456 miliona evra, što je pad od 21 odsto u poređenju sa istim periodom prethodne godine. Smanjenje prometa još ne utiče na pad cena nekretnina u glavnom gradu, rekla je za N1… »
Gde su danas javna preduzeća: Udesetostručen gubitak, povećana zaduženost
Novi magazin 19.11.2023
Za godinu dana svoj neto gubitak uvećali su deset puta. Povećali su zaduženost, pa su na svakih sto svojih dinara, zajmili tuđih 86 dinara. Od 527 javnih preduzeća koja su Agenciji za privredne registre predala završne račune za 2022, većina je… »