Drulovićev prvenac, Orlići bolji od Luksemburga

Sport klub 21.11.2023  |  Autor: Vladimir Vesić

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je treću pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine, pošto je u Staroj Pazovi savladala Luksemburg 2:0.or Posle očekivanog poraza od Engleske selektor Orlića Ljubinko Drulović upisao je pobedu.

Srbija je savladala Luksemburg 2:0 u meču u kojem je sve rešila za poluvreme. Oba gola domaćin je postigao u prvih 45 minuta. Došla je Srbija u vođstvo već u 13. minutu golom Ratkova. U 30. minutu igrač Crvene zvezde Lučić uspešno realizuje jedanaesterac i donosi vođstvo 2:0. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat iako su Orlići imali nekoliko još prilika do kraja. Sledi pauza u kvalifikacijama do marta, kada Srbiju očekuju mečevi protiv Luksemburga na strani