Košarkaši Partizana imali dvocifrenu prednost posle tri četvrtine, pa "nestali" u zadnjih deset minuta meča sa Efesom

Euronews 24.11.2023  |  Autor: Euronews

Bez povređenog kapitena Pantera i, iz istog razloga, sveže odsutnog prvog plejmejkera Avramovića, Partizan je posle tradicionalnog ljubljanskog poraza od Cedevita Olimpije u AdmiralBet ABA ligi izgubio i utakmicu 10. kola Evrolige od Anadolu Efesa u Istanbulu - 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20).

Plativši ceh za previše oscilacija i očajnu četvrtu četvrtinu, kada je umesto da dokrajči Turke prosuo prethodno stečeni kapital i napravio korak u nazad u borbi za elimininacionu rundu EL. Prva četvrtina duela kadrovski oslabljenih timova, sa identičnim skorom u dosadašnjem toku elitnog takmičenja (4-5), protekla je u egal borbi, mada su je gosti bolje otvorili (0:6) i sve do pred sam kraj bili u manjoj ili većoj prednosti u odnosu na tim sa Bosfora (6:11, 8:13,