Srpkinje se razigrale u nastavku: Naše rukometašice na turniru u Santanderu savladale Argentinu sa 28:18

Večernje novosti 24.11.2023  |  S. K.

ZAGREVANjE na startu. Rukometašice su u prvom kolu međunardnog turnira u Santanderu očekivano savladale Argentinu sa 28:18 (13:8). Naše dame sutra (14.30) igraju sa Japanom, a u nedelju (13.00) sa domaćinom, Španijom. Ove utakmice su ujedno i generalna proba pred SP od 29. novembra do 17.decembra u Norveškoj, Danskoj i Švedskoj. Izabranice Uroša Bregara na šampionatu planete startuju 1.decembra u Herningu protiv Danske.

FOTO: M. Vukadinović Pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, ali se umor od jučerašnjeg napornog puta osetio u prvom poluvremenu. U drugom delu su igrale daleko bolje, a selektor Bregar je šansu pružio svim igračicama i isprobao neke taktičke varijante. - Znači mi nagrada, s obzirom da mi je ovo prva utakmica u seniorskoj reprezentaciji u kojoj sam imala veću minutažu. Juče smo putovale ceo dan i to se videlo u prvom delu, a u drugom smo to prevazišle,