Promašen penal i isključenje bivšeg igrača Zvezde, Dinamo nosi bodove iz Astane!

Sportske.net 30.11.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Dinama iz Zagreba savladali su u Kazahstanu ekipu Astane rezultatom 2:0 u okviru petog kola grupe C Lige konferencija. "Modri" su ostvarili veoma važnu pobedu koja održava njihove nade u plasman u narednu rundu trećeg po jačini evropskog takmičenja.

Nije sve počelo najbolje po Dinamo jer je sudija Biton dosudio penal za Astanu, ali srećom udarac Darbia uspeo je da odbrani Zagorac. Kazna za promašaj stigla je već na početku drugog poluvremena kada je 19-godišnji Gabriel Vidović doveo Dinamo u vođstvo. Stvari po Astanu postale su još teže kada je bivši fudbaler Crvene zvezde Dušan Jovančić zaradio isključenje u 73. minutu. Konačan rezultat postavio je Takuro Kaneko lepim udarcem šest minuta nakon toga. Plzen je