Rukometašice Srbije pobedile Čile i ušle u narednu fazu Svetskog prvenstva: Sledi nemoguća misija za plasman u četvrtfinale

Danas 05.12.2023  |  V. N.
Rukometašice Srbije pobedile Čile i ušle u narednu fazu Svetskog prvenstva: Sledi nemoguća misija za plasman u…

Rukometašice Srbije pobedile su Čile rezultatom 30:16 i tako obezbedile plasman u sledeću fazu Svetskog prvenstva.

Ekipa selektora Uroša Bregara biće u Trećoj grupi, u kojoj će za protivnice imati selekcije Nemačke, Poljske i Japana. Zbog poraza od Danske i Rumunije, Srbija će borbu za ulazak u četvrtfinale početi bez bodova iz prve faze šampionata. U duelu sa Čileankama rukometašice Srbije su povele sa 3:0, zatim 12 minuta nisu postigle gol, da bi tek u finišu prvog poluvremena stigle do osetnije prednosti (10:6). U nastavku utakmice činilo se da igraju sa više koncentracije,