Siti za tri minuta došao do preokreta u Lutonu, nova "petarda" Fulama

RTS 10.12.2023

Fudbaleri Mančester sitija savladali su posle preokreta ekipu Lutona 2:1, u utakmici 16. kola Premijer lige. Fulam u drugoj utakmici zaredom postigao pet pogodaka, ovoga puta protiv Vest Hema. Everton sa 2:0 savladao ekipu Čelsija, za "plavce" debitovao srpski golman Đorđe Petrović.

Ekipa Mančester sitija prekinula je niz od četiri utakmice bez pobede u Premijer ligi, pošto je u meču 16. kola u gostima savladala Luton 2:1. "Građani" su do tri boda došli bez povređenog Erlinga Holanda i posle preokreta u drugom poluvremenu. Domaćin je odigrao borben meč protiv šampiona Evrope i Engleske i došao do vođstva u poslednjim sekundama prvog poluvremena, kada je Adebajo iskoristio centaršut Taunsenda i zatresao mrežu Edersona. Siti je u nastavku