Kopenhagen i Napoli u osmini finala Lige šampiona, Mančester junajted bez Evrope na proleće

Danas 12.12.2023  |  Beta

Fudbaleri Kopenhagena plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su u poslednjem kolu Grupe A na svom terenu pobedili Galatasaraj sa 1:0, dok je u derbiju kola, u istoj grupi, Bajern pobedio Junajted u Mančesteru istim rezultatom.

Strelac jedinog gola na meču u Kopenhagenu bio je Lukas Lerager u 58. minutu, a gosti su u finišu utakmice imali i igrača više zbog isključenja Leragera, ali nisu uspeli da dođu do izjednačenja. U drugom meču ove grupe, minhenski Bajern je na „Old Trafordu“ slavio protiv Mančester junajteda takođe sa 1:0, a jedini gol postigao je Kingsli Koman u 71. minutu. Na kraju, Bajern je prvi na tabeli sa 16 bodova, a Kopenhagen je drugi sa osam. Ekipa Galatasaraja je treća