Zvezda konačno skinula prokletstvo albe: Raspoloženi crveno-beli na krilima Gedraitisa i Nedovića uništili Nemce u Areni!

Kurir 14.12.2023

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Albu u utakmici 14. kola Evrolige rezultatom 85:71 Zvezda je stigla do pete pobede u Evroligi uz devet poraza, dok je Alba ostala na 2-12.

Najefikasniji kod crveno-belih bili su Nedović sa 20 i Gedraitis 19 poena. Crveno-beli su od starta kontrolisali meč i bili u blagom vođstvu koji je dostizala do maksimalnih +10 za 51:42 na poluvremenu. Crveno-beli su u nastavku uvećali prednost koji je dostigla do maksimalnih +19 poena na kraju treće četvrtine. Poslednja deonica bila je puko odrađivanje posla. U narednom kolu 19. decembra Zvezda dočekuje Real Madrid. Četvrta četvrtina: 39. minut - Alba smanjuje