Verder bez Veljkovića odoleo Lajpcigu, "lepotica" Ndžinme za slađi bod domaćina!

Sportske.net 19.12.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Verdera remizirali su u Bremenu sa ekipom Lajpciga rezultatom 1:1 u okviru 16. kola nemačke Bundeslige. "Zeleni" su hrabrom igrom uspeli da osvoje bod protiv favorita i to bez standardnog člana ekipe, reprezentativca Srbije Miloša Veljkovića.

Gosti iz Lajpciga prvi su stigli do pogotka u 41. minutu, ali je gol Poulsena poništen zbog ofsajda. Greške, pak, nije bilo početkom drugog poluvremena kada je Lois Openda iz trećeg pokušaja uspeo da zatrese mrežu Ceterera. Činilo se da će "bikovi" opravdati ulogu favorita, ali tako nije mislio Džastin Ndžinma koji je sjajnim pogotokom u 75. minutu doneo izjednačenje Verderu i tako postavio konačan rezultat. Verder je tako osvojio 16. bod i nalazi se na 13.