Uprkos odličnom Dončiću Klivlend nadigrao Dalas

RTS 28.12.2023

Košarkaši Klivlend kavalirsa pobedili su u gostima Dalas maverikse rezultatom 113:110 posle preokreta u drugom poluvremenu. Domaćinima nije od velike pomoći bila ni nova odlična igra slovenačkog reprezentativca Luke Dončića koji je ponovo bio najefikasniji igrač meča.

Tim Dalasa je predvođen Lukom Dončićem odlično počeo meč na svom terenu i u prvom poluvremenu stekao 15 poena prednosti, pa se činilo da neće biti mnogo neizvesnosti o pobedniku. Ipak, u nastavku je tim Kavalirsa pojačao odbranu i uspeo da zaustavi razigranog Dončića, preokrenuvši rezultat u završnici utakmice. Dončić je u prvom poluvremenu ubacio čak 29 poena. Meč je završio kao najefikasniji igrač sa 39 poena, uz 7 asistencija i 6 skokova. Međutim, ni to nije