Fjorentina godinu završava pobedom, remi Napolija i Monce

RTS 29.12.2023

Fudbaleri Fjorentine savladali su minimalnim rezultatom ekipu Torina na domaćem terenu u utakmici 18. kola italijanske Serije A. Napoli i Monca odigrali su u Napulju bez golova. Lacio je na domaćem terenu posle preokreta bio bolji od Frozinonea 3:1.

Fjorentina je u Firenci bila bolji rival od Torina. Domaća ekipa je u prvom poluvremenu stvarala šanse, napadala gol Vanje Milinkovića-Savića, ali je golman reprezentacije Srbije ostao neporažen. Jedini pogodak na meču postavio je Luka Ranijeri u 83. minutu meča. Za Torino su nastupala dva srpska fudbalera, Milinković-Savić i Ivan Ilić. Napoli i Monca su remizirali bez golova na "Maradoni". Domaća ekipa kontrolisala je igru kroz posed lopte, uputila čak 25 šuteva