Spektakularan Old Firm - "bombe" Furahašija i Tavernijea, bodovi ostali na Seltik parku!

Sportske.net 30.12.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Seltika savladali su na domaćem terenu ekipu Rendžersa rezultatom 2:1 u velikom Old Firm derbiju u okviru 21. kola škotske Premijer lige.

Izabranici Brendana Rodžersa uvećali su prednost u odnosu na najvećeg rivala u domaćem šampionatu posle sjajnog meča na Seltik parku koji je, pored tri gola, ubeležilo i čak 10 žutih i jedan crveni karton. "Kelti" su poveli u 25. minutu kada je posle kornera s desne strane Paulo Bernardo precizno gađao sa desetak metara i zatresao mrežu "policajaca". Drugo poluvreme počelo je idealno za Seltik koji je zahvaljujući Kjogou Furahašiju koji je postigao sjajan pogodak u