Đere poražen na startu turnira u Hong Kongu od Kineza Šenga

RTS 01.01.2024

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je na startu turnira u Hong Kongu, pošto je poražen od Kineza Jučeng Šenga sa 2:1 (6:7 /5:7/, 6:3, 7:6/10:8/). Iako je Đere prvi poveo u setovima u vrlo izjednačenom duelu, domaći teniser je došao do pobede posle preokreta u nastavku meča i skoro tri sata igre.

Posle dobijenog prvog seta u taj brejku činilo se da je Laslo na putu ka drugom kolu, ali je Kong uspeo da se vrati u meč i dođe do izjednačenja vodeći meč u neizvesnu završnicu. Đere je u trećem odlučujućem setu kod 4:3 spasao tri brejk lopte, a onda u taj-brejku imao prednost 5:2, propustio je i dve meč lopte i na kraju porazom započeo 2024. godinu. Turnir u Hong Kongu, koji se igra za nagradni fond 661.585 dolara, bio je svojevrsna priprema Đerea za nastup na