Nadal pao posle više od tri sata žestoke borbe! Bik sa Majorke propustio tri meč lopte i ponovo se žalio na povredu!

Kurir 05.01.2024

Španski teniser Rafael Nadal doživeo je poraz u četvrtfinalu ATP turnira u Brizbejnu od 43. tenisera sveta, Australijanca Džordana Tompsona.

Nakon što nije iskoristio tri meč lopte u drugom setu, Španac je poražen posle žestoke borbe, koja je trajala više od tri sata i 24 minuta, rezultatom 2:1 u setovima (5:7, 7:6, 6:3). Jedan detalj iz finiša uzbudljivog ovog uzbudljivog susreta zabrinuo je navijače španskog tenisera. Naime, u završnici trećeg odlučujućeg seta Nadal je zbog bola koji je osetio u gornjem delu butine, u visini kuka koji mu je pravio probleme, bio prinuđen da zatraži medicinsku pomoć.