KAN - Morao je da padne jedan teškaš, "ajkule" šokirale Ganu!

Sportske.net 14.01.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Zelenortskih ostrva priredili su najveće iznenađenje prvog dana Afričkog kupa nacija u Obali Slonovače pošto su u okviru prvog kola grupe B savladali ekipu Gane sa 2:1. "Crne zvezde" večeras nisu bile samo poražene, već i nadigrane protiv tima koji je u meč ušao kao poprilični autsajder.

Zelenortska ostrva povela su u 17. minutu kada je Hamiro Monteiro iskoristio odbijenu loptu nakon odbrane golmana i sproveo je u mrežu. Gana je u prvom poluvremena uspela da postigne gol, ali je pogodak Ašimerua bio poništen zbog ofsajda. Terenska inicijativa favorita urodila je plodom početkom drugog poluvremena kada je Aleksander Điku poravnao rezultat posle kornera Ajua u 56. minutu meča. Krenuo je selektor Gane Kris Haton u totalnu ofanzivu, pa je u ušao i