Simultanka Vinisijusa i kraljevski Real, Barsa ponižena u Rijadu!

Sportske.net 14.01.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Superkup Španije pošto su večeras savladali ekipu Barselone u Rijadu rezultatom 4:1 "Kraljevski klub" je osvojio trofej po 13. put u svojoj istoriji i to na prilično dominantan način protiv najljućeg rivala koji večeras nije mogao da parira izabranicima Karla Anćelotija.

Večerašnji El Klasiko obeležila je fantastična partija Vinisijusa žuniora koji je postigao tri gola i na taj način direktno uticao na ishod meča. Real je poveo već u sedmom minutu kada je Belingem poslao sjajnu loptu ka Vinisijusu, Brazilac je utekao odbrani, zaobišao golmana Penu i zatresao mrežu Katalonaca. Visoko postavljena odbrana Barselone pravila je više problema sebi nego Realu, a to je postalo očigledno i tri minuta kasnije kada je Vinisijus udvostručio