KAN - Gambija lak plen za Senegalce, zablistao napadač Meca

Sportske.net 15.01.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Senegala savladali su ekipu Gambije rezultatom 3:0 u prvom kolu grupe C Afričkog kupa nacije koji se održava u Obali Slonovače. "Lavovi" su na početku kontinentalnog turnira opravdali ulogu favorita i prilično lako preskočili prvu prepreku čime su se približili plasmanu u nokaut rundu takmičenja.

Izabranici Alijua Sisea poveli su već u četvrtom minutu, Mane je proigrao Papea Gaja koji je preciznim udarcem unutar kaznenog prostora savladao Gajea. Nevolje po Gambiju postale su još veće posle isključenja Adamsa u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a nakon toga Senegalci su sa još dva gola potvrdili trijumf zahvaljujući raspoloženom Laminu Kamari. Napadač Meca pogađao je u 52. i 86. minutu i tako ostavio Gambiju bez šansi da izbegne poraz u Jamusukru. U