Posle Krasoa zablistao i Hvang, Zvezdina uzdanica upisala gol i asistenciju za Južnu Koreju

RTS 16.01.2024

Fudbaler Crvene zvezde Hvang In Bom je u pobedi Južne Koreje nad Bahreinom 3:1 u Kupu Azije. Isti učinak imao je i napadač crveno-belih Žan Filip Kraso za Obalu Slonovače na otvaranju Kupa afričkih nacija.

Hvang je u 38. minutu načeo mrežu Bahreina svojim 50. golom za nacionalni dres. Potom je upisao i asistenciju u 68. minutu za pogodak Kang-in Lija za 3:1. Od fudbalera Zvezde u dresovima ancionalnih selekcija, Žan Filip Kraso je bio strelac i asistent na Kupu afričkih nacija za Obalu Slonovače protiv Gvineje Bisao (2:0) Zvezda ima još trojicu fudbalera na Kupu afričkih nacija - Osman Bukari (Gana), Naser Điga (Burkina Faso) i Kings Kangva (Zambija).