Dobar, bolji, Đoković! Novakova jubilarna pobeda, jači od bezobrazne publike i sjajnog Popirina

Večernje novosti 17.01.2024

NAJBOLjI teniser planete Novak Đoković slavio je protiv Alekseja Popirina 3:1 u setovima (6:3, 4:6, 7:6 (7), 6:3) u 2. kolu Australijan opena, a pritom je došao do jednog impresivnog rekorda prvi igrač planete.

FOTO: Tanjug/AP Đoković je pobedom nad domaćim teniserom upisao impresivnu i jubilarnu 30. pobedu u nizu na Australijan openu, gde nema poraz od 2018. godine. Ujednačen je bio početak meča. Prvi set, koji je trajao 38 minuta, dobio je Novak Đoković. Nakon uvodnih 3:3 i nekoliko prilika da rivalu oduzme set, uspeo je to Đoković u devetom gemu, nakon čega je set rutinski dobio. Treba istaći sjajan servis srpskog tenisera koji je iskoristio lošiji servis Popirina, a