Dortmund "protutnjao" kroz Keln, spektakli u Frajburgu i Darmštatu

Sportske.net 20.01.2024  |  Sportske.net

U terminu od 15.30 sati odigrano je pet utakmica 18. kola nemačke Bundeslige, a postignuti su sledeći rezultati: Keln – Borusija Dortmund 0:4, Darmštat – Ajntraht Frankfurt 2:2, Frajburg – Hofenhajm 3:2, Hajdenhajm – Volfsburg 1:1 i Bohum - Štutgart 1:0.

Dortmund je lako izašao kraj sa Kelnom, ubedljivo ga je savladao i deluje da će Keln jako teško izbeći selidbu u Cvajtu. Strelci za "milonere" bili su Malen u 12, Filkrug iz penala u 58, ponovo Malen u 61. i Mukoko u 92. minutu. U Kelnu je viđena i jedna zanimljiva situacija, kada Filkrug nije dozvolio povratniku Džejdonu Sanču da izvede kazneni udarac. Frankfurt je u Darmštatu poveo 0:2 preko Nkunkua u 33. i Knaufa u 51. minutu, da bi gol nade za domaće dao