Arina Sabalenka šampionka Australian opena: Odbranila titulu u Melburnu za samo 76 minuta

Danas 27.01.2024  |  Lj. B.

Beloruskinja Arina Sabalenka uspela je da odbrani titulu šampionke u Melburnu, pobedom nad Kineskinjom Ćinven Dženg u finalu Australian opena 6:3, 6:2.

Meč je trajao 76 minuta, a druga teniserka sveta nije pružila šansu 15. sa WTA liste. Sabalenka je dobila tri uvodna gema i za samo 11 minuta na Rod Lejveru imala 3:0 u prvom setu protiv Ćinven Dženg, do ponedeljka još samo 15. teniserke sveta. Prvi set Beloruskinja je dobila za 33 minuta rezultatom 6:3. Beloruska teniserka je i u drugom setu napravila rani brejk, koji je u četvrtom gemu, uz male oscilacije, ipak, uspela da potvrdi zahvaljujući dobrom servisu. Brzo