Pavlovićev prvenac u pobedi Bajerna, Štutgart razbio Lajpcig

Sport klub 27.01.2024  |  Autor: Aleksandar Petrović

Bajernu pripao derbi Bavarske, tim iz Minhena prišao na bod zaostatka Leverkuzenu, koji ima meč manje. #related-news_1 Dugo će Aleksandar Pavlović, Srbin sa nemačkim pasošem, pamtiti bavarski derbi u Augzburgu, u kojem je njegov Bajern slavio u gostima sa 3:2.

Upravo je Pavlović golom u 23. minutu doveo u vođstvo ekipu iz Minhena, kad je preciznim udarcem savladao golmana Damena. Da Augzburg nije primio drugi gol, a dogodilo se to u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena, u 45+5. minutu, možda bi ovaj duel bio i mnogo uzbudljiviji. Ali, tada je na dodavanje Gorecke pogodio Dejvis, Bajern je duplirao prednost. Demirović je doduše početkom drugog poluvremena, u 53. minutu pogodio, ali je sve dileme otklonio Hari Kejn, golom u