Srpski strelac Lazar Kovačević osvojio bronzanu medalju na Svetskom kupu u Kairu

Politika 28.01.2024

KAIRO – Srpski reprezentativac u streljaštvu Lazar Kovačević osvojio je bronzanu medalju vazdušnom puškom na prvom Svetskom kupu u sezoni, koji je održan u Kairu.

Kovačević je u kvalifikacijama zauzeo peto mesto. On je finalu stigao do bronzane medalje, pošto je pogodio 230,6 krugova. Milenko Sebić je u kvalifikacijama osvojio 45. mesto, dok je Milutin Stefanović bio 49. Prvo mesto u finalu Svetskog kupa osvojio Divijanš Sing Panvar iz Indije sa 253,7 krugova. On je za četiri deseta dela kruga nadmašio dosadašnji svetski rekord koji je držao Kinez Lihao Šeng. Drugo mesto pripalo je Italijanu Danilu Denisu Solacu, koji je