Dva penala, autogol i het-trik Filkruga u pobedi Dortmunda

Sport klub 28.01.2024  |  Autor: Branimir Smilić

Fudbaleri Borusije Dortmund mučili su se protiv Bohuma, ali su uspeli da zabeleže i drugu pobedu u nastavku prvenstva Nemačke. „Milioneri“ su u poslednjem meču 19. kola Bundeslige pred svojim navijačima slavili rezultatom 3:1 i sa 36 bodova osamili su se na poziciji broj četiri.

Gosti su ostali na 14. poziciji sa 20 bodova. Ekipa Edina Terzića je, očekivano, dominirala, imala je mnogo više loptu u posedu, ali je i Bohum svaku situaciju koristio da ozbiljno zapreti Dortmundu. Borusija je povela već u 7. minutu golom Niklasa Filkruga, čoveka koji ne promašuje sa 11 metara. Golman Mahuel Reman je otišao na jednu, a loptu po zemlji završila u drugom kraju gola. Na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom, a ponovo je strelac bio igrač